Powrót

Dacia Lodgy

Wszystko o Powrót

MEDIA NAV

dacia lodgy celebration 2015, dacia lodgy jazda próbna, dacia lodgy dla biznesu, finansowanie samochodu dacia, dacia zdjęcia, dacia lodgy media nav

Dacia Lodgy może być wyposażona* w najnowszy, wbudowany w konsolę centralną system multimedialny MEDIA NAV z dużym, 7-calowym (18 cm) ekranem dotykowym. W skład MEDIA NAV wchodzi:
- radioodtwarzacz**, Bluetooth® umożliwiający słuchanie muzyki w audiostreamingu z przenośnych odtwarzaczy oraz telefonowanie bez użycia rąk, intuicyjna w obsłudze nawigacja satelitarna z funkcją wyświetlania w trybie 2D i 3D (Birdview) oraz złącze USB/jack w panelu radia. Całość uzupełnia pilot umieszczony pod kierownicą.


System multimedialny Dacia MEDIA NAV jest zdobywcą nagrody SMARTBEST 2012 za prostotę / intuicyjność / nawigację z 7" ekranem dotykowym / system multimedialny w bardzo dobrej cenie.


źródło: AUTOBEST


* w zależności od wersji
** bez CD

RADIO

Wyświetlanie wybranych stacji

MEDIA NAV umożliwia łatwe wyszukanie ulubionych stacji radiowych za pomocą ekranu dotykowego lub pilota przy kierownicy. Wyszukiwanie stacji jest bardzo ułatwione dzięki możliwości wyszukiwania z listy w kolejności alfabetycznej lub przeszukiwania wybranej długości fal.

Możesz zaprogramować do 24 stacji

Aby nie tracić czasu, można zapisać za pomocą dwukrotnego kliknięcia nawet do 24 stacji (12 na FM i 12 na AM). Podczas słuchania MEDIA NAV podaje na ekranie informacje dot. utworu nadawanego przez stację radiową, np. tytuł piosenki, nazwisko piosenkarza, itd.

Ustawienia swojego radia

Zapewnij sobie komfortową podróż: MEDIA NAV automatycznie wyszukuje stację, jeśli w czasie podróży zmieni się częstotliwość, na której jest ona nadawana. Co więcej, dzięki systemowi RDS masz dostęp do informacji o ruchu drogowym oraz wszelkich komunikatów i ostrzeżeń.

MEDIA

Słuchaj muzyki w audiostreamingu

Dzięki MEDIA NAV i technologii Bluetooth® możesz słuchać muzyki ze swojego przenośnego odtwarzacza w audiostreamingu z wykorzystaniem głośników samochodu. Informacje dotyczące słuchanej piosenki, takie jak nazwisko wykonawcy, tytuł piosenki, będą wyświetlane na ekranie MEDIA NAV.

Prosty w obsłudze

Możesz z łatwością przechodzić od jednego utworu do drugiego za pomocą ekranu dotykowego lub pilota przy kierownicy. Piosenki można odtwarzać w trybie normalnym, losowo wybrane lub zaprogramować powtarzanie jednej lub kilku piosenek.

Ładowanie przenośnego odtwarzacza

Za pomocą umieszczonego w panelu czołowym złącza USB można podłączyć Ipod'a lub smartfona, tak aby bateria tego urządzenia się naładowała. Po podłączeniu urządzenia do złącza USB, MEDIA NAV automatycznie je wykrywa i wyświetla okładkę słuchanego albumu (jeśli została zapisana w przenośnym odtwarzaczu).

TELEFON

Korzystaj z telefonu nie biorąc go do ręki

Technologia Bluetooth®, w którą wyposażony jest system MEDIA NAV umożliwia również połączenia telefoniczne z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego i synchronizację listy kontaktów oraz historii połączeń.

Korzystaj z listy swoich kontaktów

Po zsynchronizowaniu telefonu z systemem, technologia Bluetooth® umożliwia przeniesienie wszystkich numerów z listy kontaktów w telefonie do pamięci systemu MEDIA NAV. Ułatwia dostęp do kontaktów - można przewijać alfabetycznie ułożoną listę kontaktów lub wyszukać po nazwisku. W celu uzyskania połączenia można wybrać numer ręcznie lub wybrać go z listy kontaktów czy też z historii połączeń.

Zobacz, kto dzwoni

W przypadku połączenia przychodzącego na ekranie pojawiają się wszystkie informacje o rozmówcy: nazwisko (jeśli dany numer jest wprowadzony do listy kontaktów) i numer telefonu.

NAWIGACJA

Postaw na łatwość obsługi

W Media Nav masz wybór między trybem wyświetlania map a trybem nawigacji. W trybie mapy system podaje POI i ulubione miejsca znajdujące się w pobliżu oraz ograniczenia prędkości. W tym trybie nie wprowadzamy miejsca docelowego. Natomiast tryb nawigacji podaje trasę do miejsca docelowego (wprowadzony adres, POI, poprzednie miejsca docelowe, dane GPS, ulubione). Można również aktywować prowadzenie głosowe.

Możesz wybrać między widokiem 2D i Birdview

W każdej chwili możesz jednym kliknięciem na ekran zmienić widok 2D na Birdview, aktywować prowadzenie głosowe, przybliżyć, itd. MEDIA NAV wyświetla również alternatywne trasy (krótsze, szybsze, bardziej oszczędne).

Wzbogać bazę danych

Dzięki portowi USB i dedykowanemu interfejsowi internetowemu (strona naviextra.com), możesz wzbogacać bazę danych systemu MEDIA NAV (np. kupić /aktualizować mapy, itd.).

USTAWIENIA

Regulacja dźwięku

Przycisk Ustawienia zapewnia prosty i szybki dostęp do ustawień Media Nav. Zmień rozkład dźwięku w kabinie dla samotnie podróżującego kierowcy, lub dla pasażerów siedzących z tyłu. Reguluj dowolnie poziom basów i wysokich dźwięków dzięki intuicyjnemu w obsłudze interfejsowi.

MEDIA NAV

1, 2, 3 parujemy urządzenia

Bluetooth®: wystarczy kilka kliknięć, aby sparować telefon komórkowy lub przenośny odtwarzacz.