Dacia - marka, która rośnie w siłę

DACIA - MARKA, KTÓRA ROŚNIE W SIŁĘ

Po modelach Logan, Sandero i Duster, gama Dacii wzbogaci się o model Lodgy spełniający oczekiwania rodzin poszukujących wszechstronnego auta za umiarkowaną cenę, zazwyczaj decydujących się na zakup samochodu używanego. Auto zostało zaprezentowane publiczności Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Lodgy ma wszystkie cechy Dacii: bezkonkurencyjny stosunek przestronności do ceny oraz solidność i funkcjonalność. Auto o długości 4,5 m oraz szerokości 1,75 m wyróżnia się przede wszystkim okazałą i solidną sylwetką. Ilość miejsca w środku w stosunku do wymiarów zewnętrznych została optymalnie wykorzystana, aby Lodgy mogło pomieścić siedmiu pasażerów zapewniając wygodną podróż na wszystkich miejscach. W konfiguracji 7-miejscowej można, w zależności od potrzeb, wyjąć kanapę z trzeciego rzędu lub złożyć ją opierając o tył oparć drugiego rzędu, a nawet jednocześnie złożyć kanapę w trzecim i drugim rzędzie opierając je o tył oparć rzędu przedniego.

Bagażnik Lodgy nie pozostawia wątpliwości: jak przystało na Dacię należy do największych w tym segmencie - jego pojemność sięga 2 617 dm3 w konfiguracji 2-miejscowej, 827 dm3 w konfiguracji 5-miejscowej i 207 dm3 w konfiguracji 7-miejscowej.

Na panelu centralnym Dacii Lodgy pojawił się MEDIA NAV, którego Menu na dotykowym ekranie 7'' (18 cm) zapewnia łatwy dostęp do sześciu najważniejszych funkcji: radio, media, telefon, mapy, nawigacja i pożądane ustawienia. Można również podłączyć iPoda lub smartfona za pomocą umieszczonych w panelu czołowym gniazd USB i Jack, a następnie obsługiwać je wykorzystując ekran dotykowy lub przełączniki umieszczone pod kierownicą. Tytuły utworów są wyświetlane na ekranie MEDIA NAV. Intuicyjna w obsłudze i wyposażona w ekran dotykowy nawigacja posiada funkcję wyświetlania 2D i Birdview (3D). Dzięki portowi USB i dedykowanemu interfejsowi internetowemu klienci mogą wzbogacać i aktualizować system.

Inną nowością w gamie Dacia, która pojawi się w Lodgy jest ogranicznik prędkości, dostępny w wyższych wersjach tego modelu. Jak zawsze w zgodzie z dążeniem do zaoferowania klientom technologii dostosowanych do ich potrzeb, Lodgy może być wyposażone w zależności od wersji we wspomaganie parkowania tyłem - bardzo praktyczne w przypadku samochodów o takim gabarycie.

Dacia Logdy będzie napędzana silnikiem benzynowym 1.6 MPI lub najnowszym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim TCe 115. Oferta silników obejmie także jednostki wysokoprężne 1.5: dCi 90 i dCi 110.

Dacia Lodgy - chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj