Relacja z pokładu Dustera

Relacja z pokładu Dustera

Dacia Duster w serii limitowanej Delsey od 12 dni przemierza Islandię. Renault Polska użyczyło auto dwojgu młodym ludziom, dla których ta wyprawa to wymarzona podróż poślubna. Podróż przebiega zgodnie z planem i podróżnicy opuścili już Wyspy Owcze.

Wyspy Owcze pożegnały ich mżawką. Fale na promie nie dawały możliwości odpoczynku. Para jest już z powrotem na Islandii i po obejrzeniu wodospadu Hengifoss odwiedziła jedyne na wyspie arboretum. Na mieszkańcach krajów zalesionych może to nie robić żadnego wrażenia. Ot, kilka drzewek i do tego najstarsze ma może 60 lat. Żaden z niego dąb „Bartek". Jest to jednak największy las Islandii. Poza tym drzew jest tu bardzo mało i z reguły są słabe i karłowate - powiedział Arkadiusz.

Następnym punktem programu był nocleg pod lodowcem a do przejechania 150 km wśród pustych i dzikich terenów Fiordów Wschodnich. Standardem okazało się to, że co jakiś czas droga przechodzi w drogę szutrową - prędkość dozwolona to 80 km/h. Duster radził sobie z tymi odcinkami świetnie, bo kurz to jego żywioł.

Przełączanie napędu na dwa lub cztery koła w nie było problemem, a sprawiało, że można było cieszyć się po prostu widokami. Kolejne punkty podróży to Jökulsárlón - laguna lodowcowa słynąca również z bycia planem filmów oraz podziwianie jęzorów lodowca Vatnajökull, największego lodowca Europy, pod którym znajduje się aż siedem aktywnych wulkanów. Następnie park narodowy Skaftafell z wodospadem Svartifoss. Na kolejny nocleg zaplanowano nadmorską jaskinię. Przy okazji pól lawowych okazało się, że Duster Delsey ze względu na swój kolor pięknie wpisywał się w krajobraz.

Podróż potrwa do 26 sierpnia. W tym czasie Duster przemierzy Danię, Wyspy Owcze Islandię. Łącznie do pokonania jest 6000 km w ciągu 25 dni.

Islandię za kierownicą Dustera Delsey przemierzają Anna i Arkadiusz Kuś, nowożeńcy, dla których miesięczny pobyt na Islandii jest podróżą poślubną. Oboje są absolwentami Politechniki Warszawskiej, interesują się tańcem, pan Arkadiusz jest fotografem amatorem.

Samochód, którym młoda para podróżuje dookoła Islandii to model Duster Delsey z napędem 4x4 i silnikiem 1.5 dCi 110.

Partnerem wyprawy jest portal francuskie.pl.