Chronologia Dacii

Création de Dacia en Roumanie

1966: W Rumunii powstaje marka Dacia - od „Dacji”, nazwy krainy zamieszkiwanej przez przodków Rumunów.

 

Podpisana zostaje umowa licencyjna z Renault.

 

Zadaniem Dacii jest produkowanie nowoczesnych, rodzinnych, solidnych samochodów, dostępnych dla wszystkich.

1999: Dacia staje się marką należącą do Grupy Renault.

Renault dokonuje wykupu Dacii i przeprowadza dogłębną modernizację zakładu marki w Pitesti. Wprowadzone zostają przełomowe zmiany w zakresie jakości. Trudny klimat Rumunii, zły stan dróg, znaczne odległości i trasy przebiegające przez górskie łańcuchy Karpat wymagają od samochodów wzorowej niezawodności.

 

2004: DACIA wprowadza na rynek rodzinnego sedana – Dacię Logan - symbolizującego odrodzenie Marki. W następnym roku model ten bije wszelkie rekordy pod względem wielkości produkcji.

W kolejnych latach gama modeli systematycznie się powiększa wraz z wprowadzeniem do sprzedaży modelu Logan MCV (kombi) w roku 2006, Logan Van w roku 2007, Logan Pick Up i Sandero w roku 2008 oraz modelu Duster w roku 2010.

2011: Dacia zdobywa w ciągu jednego roku 340 tys. nowych klientów. Rumuński zakład w Pitesti pracuje na pełnych obrotach. Zakładowi Dacii w Pitesti przychodzi w sukurs zakład Somaca (Maroko).

 

2012: W związku z rozszerzeniem gamy modeli Dacia, w Tangerze (Maroko) uruchomiony zostaje kolejny zakład, w którym ulokowana zostaje najpierw produkcja rodzinnego, 5- / 7-miejscowego  vana Lodgy, a następnie kombivana Dokker i furgonetki Dokker Van.

 

Perspektywy? Dacia już obecnie planuje szereg nowychmodeli, dobrze wyposażonych, prostych w obsłudze, niezawodnych, pomysłowych... i nieodmiennie dostępnych w bardzo przystępnej cenie.