Nowości / Wydarzenia

Jedno piwo na grillu i za kierownicę? ZŁY POMYSŁ!

 

Ciepłe miesiące roku to czas urlopów oraz spotkań przy grillu, co sprzyja spożywaniu alkoholu. Badania pokazują, że u wielu osób już po wypiciu jednego piwa czy lampki wina zostaje przekroczony ustawowy limit dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi, który wynosi 0,2‰*. To oznacza, że prowadzenie pojazdu w takiej sytuacji może doprowadzić nie tylko do utraty prawa jazdy, lecz także skończyć się karą grzywny lub więzienia.


Więcej

SAFARI PO WARSZAWSKU

 

III runda Dacia Duster Elf Cup odbyła się tym razem w Warszawie w ramach 38. NAC Warszawskiego Safari. Na starcie do 2,5 kilometrowego prologu rozegranego na błoniach Żoliborskich do rywalizacji stanęło łącznie dziesięć Dacii Duster Elf Cup, a Pascal Brodnicki, tym razem w roli kierowcy z pilotem Maciejem Wisławskim, otwierali trasę jaki załoga z numerem zero (kategoria Gość). W Warszawie zadebiutowała również nowa załoga: kierowca Dawid Urban z pilotem Danielem Siatkowskim


Więcej

Dacia zaprasza na trasę koncertową Lata z Radiem.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników koncertów i imprez plenerowych na podróż z trasą koncertową Lata z Radiem! Imprezy rozpoczną się 24 czerwca koncertem w Płońsku, a zakończą 27 sierpnia w Augustowie.


Więcej

Dacia sponsorem akcji "Najszybszy Koncert Świata"

 

„Najszybszy Koncert Świata” to nazwa serii koncertów organizowanych przez radio VOX FM w 9 miastach Polski. Dacia Sandero Stepway na weekend będzie nagrodą w konkursach towarzyszących poszczególnym koncertom.


Więcej

BAJA CARPATHIA. TO NIE BYŁ RAJD. TO BYŁA SZKOŁA PRZETRWANIA

 

W Stalowej Woli rozegrana została druga runda Dacia Duster Elf Cup, która odbyła się w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Na starcie Baja Carpathia stanęło łącznie dziesięć Dacii Duster Elf Cup: jedna w kategorii gość, jedna otwierająca trasę z numerem zero, pozostałe zaś rywalizowały w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, w grupie „seryjnej” - S2.


Więcej

UDANE OTWARCIE SEZONU DACIA DUSTER CUP 2017

 

W Drawsku Pomorskim wystartowała pierwsza eliminacja Pucharu Dacia Duster Elf Cup 2017 rozgrywanego w ramach Pucharu Polski Samochodów Terenowych. To precedensowe wydarzenie na trasach polskiego Cross Country, ponieważ nikt wcześniej nie zrealizował takiego projektu. Dzięki zaangażowaniu Renault, Overlimit i Krzysztofa Hołowczyca, osiem załóg dysponuje identycznymi Daciami Duster zbudowanymi w specyfikacji S2 na bazie samochodów seryjnych.


Więcej

Dacia partnerem wyprawy Piotra Pustelnika na biegun południowy

 

Piotr Pustelnik, inżynier chemik, alpinista i himalaista, został uzytkownikiem Daci Duster Outdoor 1.5 dCi 110 z napędem 4x4. Samochód wykorzystywany jest do przejazdów na treningi i w przygotowaniach do wyprawy na biegun południowy drogą lądową bez wsparcia z zewnątrz.


Więcej

DACIA DUSTER ELF CUP 2017 START 7 KWIETNIA

 

Już 7 kwietnia startuje Puchar Dacia Duster ELF Cup. Jest to nowa klasyfikacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Zawodnicy wystartują na identycznie przygotowanych, pod okiem Krzysztofa Hołowczyca, samochodach Dacia Duster.


Więcej

KOSZTOWNE ROZMOWY

 

Wielka Brytania właśnie podwoiła wysokość kary za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, gdy kierowca trzyma aparat w dłoni. Wysokość mandatu wzrosła do 200 funtów brytyjskich i 6 punktów karnych*. W przypadku kierowców, którzy nie mają jeszcze dwóch lat doświadczenia (od zdania egzaminu) może to oznaczać utratę prawa jazdy. W Polsce prowadzących pojazd z telefonem w dłoni również czekają konsekwencje: mandat 200 zł i 5 punktów karnych. Podobne zakazy i kary obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej (poza Szwecją). Coraz częściej używanie telefonu w samochodzie nie dotyczy już tylko rozmów, gdyż rośnie problem korzystania z mediów społecznościowych oraz czytania i wysyłania wiadomości tekstowych. Dlatego są także kraje, w których obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonu w samochodzie, np. Portugalia.


Więcej

UPADEK Z PIĄTEGO PIĘTRA

 

Całkowita droga hamowania wraz z czasem reakcji przy prędkości 60 km/h wynosi ok. 50 m. W trudnych warunkach pogodowych, przy oblodzeniu nawierzchni lub opadach śniegu może wydłużyć się kilkakrotnie. Uderzenie w pieszego przy takiej prędkości to jak wypchnięcie go z piątego piętra budynku.


Więcej

CHRAPANIE A BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

 

Badania wykazują, ze chrapanie podczas snu w nocy może być przyczyną senności w ciągu dnia. A senność to także opóźnione reakcje i mikrosen, czyli chwilowa utrata świadomości - zjawiska bardzo niebezpieczne dla osoby prowadzącej pojazd. W Polsce w zeszłym roku, w wypadkach spowodowanych zmęczeniem lub zaśnięciem kierowcy, zostało rannych ponad 860 osób, a śmierć poniosło 85 osób.


Więcej

ŚLISKO POD GÓRKĘ

 

Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt małej prędkości auto może zatrzymać się na oblodzonym wzniesieniu, co niesie ryzyko, że samochód zacznie się zsuwać.


Więcej

BLOKADY NA PIJANYCH KIEROWCÓW

 

W Polsce nadal prawie 6% wypadków z winy kierujących jest spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Badania wykazały, że w przypadku takich kierowców wyposażenie pojazdów w blokady alkoholowe w połączeniu z programami rehabilitacji może zmniejszyć odsetek ponownie popełnianych przestępstw.Polska należy do grona sześciu krajów, które wprowadziły taki program.


Więcej

DACIA SPONSOREM GŁÓWNYM TRASY KONCERTOWEJ „LATO Z RADIEM”

 

Podczas tegorocznej edycji trasy koncertowej „Lata z Radiem” w kilkunastu miastach Polski wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych słuchaczy, którzy będą mieli okazję zobaczyć występy Arki Noego, Dzieci z Brodą oraz uczestniczyć w zabawach. 


Więcej

AKTUALNOŚCI MARKI DACIA Z SALONU W GENEWIE 2016

 

Nowa seria limitowana w gamie marki Dacia: bardzo przystępna oferta plus atrakcyjny wygląd i wysoki komfort. W Genewie zobaczymy Dustera Essential - nową serię limitowaną, która na polskim rynku będzie oferowana, jako Duster Open. Pierwsza zautomatyzowana skrzynia biegów marki Dacia - EASY-R - obecna w ofercie z silnikiem TCe 90, będzie teraz dostępna z silnikiem dCi 90 nadal w bardzo konkurencyjnej cenie.

 

Więcej

PAMIĘTAJ, ZADBAJ O SZYBY

 

Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale brudzą nasze szyby. W takich warunkach pamiętajmy, aby stale utrzymywać ich czystość i zadbać o sprawne wycieraczki.

 

Więcej

DACIA WPROWADZA NOWĄ ZAUTOMATYZOWANĄ SKRZYNIĘ BIEGÓW EASY-R

 

Skrzynia Biegów Easy-R to całkowicie nowa konstrukcja. Wykorzystano w niej układ elektromechaniczny, który charakteryzuje się bardziej elastyczną pracą i szybszymi reakcjami niż układ hydrauliczny. Zautomatyzowana skrzynia biegów Easy-R została poddana trwającym 130 tys. godzin próbom na stanowisku testowym oraz jazdom próbnym obejmującym łącznie 120 tys. km. 100% wyprodukowanych skrzyń jest również poddanych kontroli jakości w zakładzie.

 

Więcej

SPRZEDANO JUŻ 3 500 000 POJAZDÓW DACIA!

 

W nieco ponad 10 lat liczba klientów, których urzekła Dacia, przekroczyła 3 500 000 w Europie oraz w krajach regionu Morza Śródziemnego.

3 500 000 egzemplarz marki Dacia to Sandero Stepway zakupiony przez klientkę z Wielkiej Brytanii.

 

Więcej

DACIA W CZOŁÓWCE W WIELKIM TEŚCIE SALONÓW TYGODNIKA AUTO ŚWIAT

 

W Wielkim Teście Salonów 2015 udział wzięli najwięksi importerzy samochodów, którzy w 2014 roku sprzedali powyżej 10 tysięcy aut. Z tej grupy wylosowano po 18 salonów każdej marki, do których wysłani zostali ankieterzy – tajemniczy klienci. Na 216 badanych salonów ponad 11 procent uzyskało maksymalną notę 200 pkt, a ponad 74 procent zdobyło powyżej 150 punktów. Marka Dacia uzyskała wynik łączny 169,444 punktów. 

 

Więcej

SALON WE FRANKFURCIE 2015

 

Po raz pierwszy Dacia oferuje w swoich najbardziej popularnych modelach zautomatyzowaną skrzynię biegów Easy-R. Dacia Duster Gama 2016, prezentowana w nowym kolorze nadwozia Zielony Altaï, przyciąga uwagę i oferuje poszerzoną ofertę wyposażenia, zwłaszcza dwie nowe tapicerki, obręcze kół w kolorze czarnym błyszczącym, system multimedialny z nawigacją MEDIA NAV Evolution oraz kamerę cofania, po raz pierwszy pojawiającą się w samochodach marki.

 

Więcej

DACIA DOKKER DLA OŚRODKA W LASKACH

 

Renault Polska przekazało Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi w Laskach samochód Dacia Dokker 1.5 dCi w wersji Laureate. Uroczyste wydanie samochodu odbyło się 2 lipca br. w Renault Retail Group w Warszawie. Przekazanie auta jest elementem długofalowej współpracy pomiędzy Renault a ośrodkiem w Laskach.

 

Więcej

Dacia: jubileuszowa seria limitowana Celebration dla wszystkich modeli osobowych już wkrótce w salonach

 

Z okazji 10 rocznicy powrotu marki na rynek europejski, Dacia oferuje serię limitowaną w całej gamie samochodów osobowych.

 

Więcej

Dacia na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie

 

W tym roku Dacia świętuje dziesięć lat sukcesów od wprowadzenia na rynek w 2005 roku modelu Logan (w Europie i w basenie Morza Śródziemnego).

Z tej okazji marka zaprezentowała jubileuszową serię limitowaną.

 

Więcej

Wzrost udziału grupy Renault w polskim rynku 2014

W Polsce w 2014 roku Grupa Renault odnotowała wzrost udziału obydwu marek (Renault + Dacia). Marka Renault zajmuje drugie miejsce na rynku samochodów dostawczych oraz szóste miejsce w całym rynku aut osobowych i dostawczych.

 

Więcej

Izrael 44. krajem, w którym wprowadzono markę Dacia do sprzedaży

Dacia kontynuuje swój rozwój w krajach basenu Morza Śródziemnego, wchodząc teraz na rynek izraelski.

Sprzedażą samochodów i obsługą posprzedażną będzie się zajmować firma Carasso Motors, wieloletni partner Grupy Renault w Izraelu. Począwszy od bieżącego roku Dacia planuje otwarcie dwóch niezależnych punktów sprzedaży przeznaczonych wyłącznie dla tej marki, a także kilku biur sprzedaży w starannie wybranych salonach Renault na terenie całego kraju.

 

Więcej

Prezentacja pokazowego samochodu Duster Oroch w São Paulo

Na 28. Targach Samochodowych w São Paulo (Brazylia) odbyła się światowa premiera pokazowego pojazdu Duster Oroch firmy Renault. Samochód zaprojektowany przez centrum designu Renault w Ameryce Łacińskiej (RDAL), mieszczące się w São Paulo, to niezwykle stylowy przykład rekreacyjnego modelu pikapa, zapewniającego wystarczająco dużo przestrzeni dla pięciu osób i posiadającego wytrzymałość prawdziwego SUV-a.

 

Więcej

Trzy miliony egzemplarzy Dacii sprzedanych od 2004 roku!

Na stoisku Dacii na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu Andres Palomo Paz otrzymał z rąk Nicolasa Wertansa, dyrektora Grupy Renault ds. sprzedaży na świat, kluczyki do nowej Dacii Sandero Stepway – 3-milionowego egzemplarza tego modelu sprzedanego od 2004 r.

 

Więcej

Dacia Sandero Blackline ORAZ duster Blackstorm – DWIE LIMITOWANE SERIE NA MIĘDZYNARODOWYM SALONIE SAMOCHODOWYM
W PARYŻU


Limitowana seria Sandero Blackline – bardziej elegancki i lepiej wyposażony kompaktowy sedan marki Dacia.


Więcej

Konkurs “Piknik Dacii” został zakończony

Konkurs zorganizowany podczas Pikniku Dacii został zakończony. Przedstawiamy zdjęcia z przekazania laureatowi konkursu nagrody głównej, samochodu osobowego Dacia Duster.

 

Więcej

Konkurs został zakończony

Konkurs zorganizowany wspólnie z marką Decathlon „Wyjedź Nowa Dacia Duster na aktywne wakacje” został zakończony.

 

Więcej

W ciągu czterech lat wyprodukowano milion samochodów Duster

Model Duster, wprowadzony na rynek cztery lata temu, odniósł wielki sukces. Na całym świecie wyprodukowano milion tych samochodów!

 

Więcej

Limitowana seria Dacia Dokker Embleme: dodatkowe wyposażenie i design w tej samej doskonałej cenie Dacii!

Limitowana seria Dokker Embleme opiera się na poziomie wyposażenia Lauréate, co gwarantuje doskonałą relację wyposażenia i designu do ceny.

 

Więcej

Dacia w pierwszej dziesiątce marek samochodowych

 

W Polsce Dacia w 2013 roku już po raz kolejny odnotowała wzrost sprzedaży i trafiła do pierwszej dziesiątki marek samochodowych pod względem sprzedaży samochodów osobowych.

 

Więcej

Nowa Dacia Logan Samochodem Roku 2013 w Rumunii

 

Rumuńskie Stowarzyszenie Prasy Motoryzacyjnej (APAR) zorganizowało 14. edycję konkursu Samochód Roku w Rumunii. Jury konkursu, złożone z przedstawicieli najważniejszych tytułów prasy motoryzacyjnej w kraju wybrało nową Dacię LoganSamochodem Roku w Rumunii. Dwa inne modele Grupy Renault w Rumunii, Dacia Sandero i Renault Clio, uplasowały się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

 

Więcej