Dacia wprowadza nową zautomatyzowaną skrzynię biegów Easy-R

•  Pierwsza zautomatyzowana skrzynia biegów w ofercie Dacii – skrzynia Easy-R.
•  Wysoki komfort prowadzenia po przystępnej cenie i niewysokie zużycie paliwa.
•  Dostępna dla modeli Sandero, Logan i Logan MCV z silnikiem TCe 90 Stop&Start.
•  Sieć Dacii w Polsce rozpoczyna przyjmowanie zamówień na tę wersję.
•  Podobnie jak pozostałe samochody z oferty Dacii, również wersje wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię Easy-R są objęte 3-letnią gwarancją (lub do 100 tys. km)1.

Nowa zautomatyzowana skrzynia biegów Easy-R

W odpowiedzi na rosnący popyt na rynku na automatyczne skrzynie biegów po raz pierwszy w ofercie Dacii pojawia się zautomatyzowana skrzynia Easy-R.

Jest to całkowicie nowa konstrukcja. Wykorzystano w niej układ elektromechaniczny, który charakteryzuje się bardziej elastyczną pracą i szybszymi reakcjami niż układ hydrauliczny. Zautomatyzowana skrzynia biegów Easy-R została poddana trwającym 130 tys. godzin próbom na stanowisku testowym oraz jazdom próbnym obejmującym łącznie 120 tys. km. 100% wyprodukowanych skrzyń jest również poddanych kontroli jakości w zakładzie.

Przyjęte rozwiązania konstrukcyjne zapewniają dużą przyjemność prowadzenia, zwłaszcza podczas jazdy w mieście i w korkach. Szczególnie w warunkach miejskich kierowca może najpełniej odczuć praktyczność zautomatyzowanej skrzyni Easy-R. Zmiana biegów jest płynna i przebiega bez szarpnięć. Skrzynia ta pozwala również na jazdę z niewielką prędkością – wystarczy po prostu zwolnić pedał hamulca – co ułatwia płynne i spokojne wykonanie manewrów. Zautomatyzowana skrzynia Easy-R jest intuicyjna, a jej obsługę można szybko opanować. Ma podobną dźwignię zmiany biegów jak skrzynie automatyczne. Posiada 4 tryby pracy, podane również na tablicy rozdzielczej: D/Drive, N/Neutral, R/Rear i M/Manual. Tryb ręczny umożliwia kierowcy samodzielną zmianę biegów, na przykład w sytuacjach wymagających hamowania silnikiem. Po zaparkowaniu samochodu wystarczy zaciągnąć hamulec ręczny lub wrzucić bieg.