Prezentacja pokazowego samochodu Duster Oroch w São Paulo

Na 28. Targach Samochodowych w São Paulo (Brazylia) odbyła się światowa premiera pokazowego pojazdu Duster Oroch firmy Renault. Samochód zaprojektowany przez centrum designu Renault w Ameryce Łacińskiej (RDAL), mieszczące się w São Paulo, to niezwykle stylowy przykład rekreacyjnego modelu pikapa, zapewniającego wystarczająco dużo przestrzeni dla pięciu osób i posiadającego wytrzymałość prawdziwego SUV-a.

Pokazowy samochód Duster Oroch, mający światową premierę podczas 28. Targów w São Paulo, to niezwykle stylowy przykład rekreacyjnego modelu pikapa, zapewniającego wystarczająco dużo przestrzeni dla pięciu osób i posiadającego wytrzymałość prawdziwego SUV-a. Pikapy stanowią prawie 75% rynku lekkich samochodów użytkowych w Ameryce Południowej, co oznacza nieco ponad 920 000 pojazdów. Firma Renault zapowiedziała już, że ma zamiar zaistnieć na tym rynku z co najmniej dwoma modelami pojazdów. Duster Oroch powstał w centrum designu Renault w São Paulo (RDAL), jednym z pięciu takich obiektów na świecie.

Pokazowy samochód Renault Duster Oroch w unikalny sposób łączy w sobie elementy
o białym odcieniu satyny i pomarańczowe akcenty, które podkreślają jego sportowy charakter. Na pierwszy plan wysuwa się skojarzenie z kitesurfingiem – dyscypliną, która była inspiracją dla projektantów pojazdu. Przód auta jest zgodny z założeniami nowej wizji marki Renault i zawiera kilka elementów stylistyki, wykorzystanych już wcześniej w koncepcie D-Cross, czyli modelu Renault Duster zaprezentowanym na targach w São Paulo w 2012 r. Duże zderzaki z przodu i z tyłu dodają pojazdowi mocy.

 

Pokazowe Renault Duster Oroch uwodzi energiczną i solidną stylistyką. Zaprojektowane przez nasze centrum designu w São Paulo odzwierciedla ducha i emocje Ameryki Łacińskiej wyjaśnia Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego w Grupie Renault. – Nasze lokalne zespoły, choć zainspirowane silnym Dusterem o mocnym charakterze, dodały temu nowemu pojazdowi dużo świeżości i energii. Drążki bagażnika na dachu są idealnie wpasowane i chronią panoramiczny szklany dach, który rozświetla wnętrze i zapewnia wrażenie przestronności. Specjalnie urządzony tył, zaprojektowany z myślą o miłośnikach kitesurfingu, umożliwia przechowywanie kilku desek i zapewnia ich ochronę w czasie transportu.