Dwie limitowane seria na międzynarodowym salonie

Dacia Sandero Blackline oraz Duster Blackstorm – DWIE LIMITOWANE SERIE NA MIĘDZYNARODOWYM SALONIE SAMOCHODOWYM W PARYŻU

  • Limitowana seria Sandero Blackline, bardziej elegancka i z bogatszym wyposażeniem jest dostępna już od 38 500 zł.
  • Limitowana seria Duster Blackstorm zainspirowana światem lotnictwa jest już  dostępna od 54 400 zł w wersji 4x2 oraz od 61 900 zł w wersji 4x4.
  • Zamówienia na obie limitowane serie można już składać w salonach Dacia.
  • Podobnie jak pozostała gama samochodów Dacia, Sandero Blackline  
    i Duster Blackstorm mają gwarancję na 3 lata lub 100 000 kilometrów.
  • Te dwie serie limitowane występują na rynku francuskim pod nazwami Sandero Black Touch i Duster Air.

Limitowana seria Dacia Sandero Blackline[1]

Limitowana seria Sandero Blackline – bardziej elegancki i lepiej wyposażony kompaktowy sedan marki Dacia.

Na zewnątrz

Limitowana seria Sandero Blackline, bazująca na wersji Laureate, dostępna jest w ośmiu odcieniach, w tym w nowym metalicznym Comete Grey. Samochód wyposażony jest w 15-calowe koła w kolorze Dark Metal (aluminiowe kołpaki lub obręcze), a obudowa lusterek i słupki B w kolorze czarnej perły nadają mu pełen elegancji. Na polskim rynku stalowe obręcze kół występują w wyposażeniu seryjnym, natomiast obręcze kół ze stopu metali lekkich w kolorze ciemnoszarego metalu są dostępne jako opcja.

Wewnątrz

W limitowanej serii Sandero Blackline starannie wykończone wnętrze posiada elementy w kolorze czarnej perły, nawiązującym do zewnętrznego wyglądu pojazdu – odcień ten znajdziemy na osłonie konsoli centralnej oraz na uchwytach i plakietce na kierownicy, natomiast klamki do drzwi są chromowane. Wyposażenie pojazdów limitowanej serii Sandero Blackline, doskonale dostosowanych do jazdy w mieście, obejmuje także wiele praktycznych elementów technologicznych: dotykowy system nawigacji i multimediów MEDIA NAV, ogranicznik i regulator prędkości oraz klimatyzację (seryjnie lub opcjonalnie w zależności od rynku). Oferta na polski rynek zawiera: seryjny ogranicznik–regulator prędkości oraz kierownicę i gałkę dźwigni biegów pokryte skórą, opcjonalnie występuje natomiast Dacia Plug & Radio MEDIA NAV.

Silniki Sandero Blackline

Limitowana seria Sandero Blackline oferuje cztery wersje silnikowe: dwie benzynowe (w tym jedna wersja LPG) oraz dwie wysokoprężne. Jednostka benzynowa TCe 90 umożliwia połączenie przyjemności z jazdy, kontroli zużycia paliwa (5 l/100 km[2]) i emisji CO2 obniżonej do 116 g/km3. Sandero Blackline występuje także w wersji z silnikiem benzynowym 1.2 16V 75 KM, który zużywa 5,8 l/100 km3 i emituje 138 g CO2 na km3. Jednostka ta dostępna jest też w wersji dwupaliwowej na benzynę i gaz, która pozwala ograniczyć koszty zużycia, a w wersji z LPG – emisję CO2 obniża do 120 g/km3. W wersji z jednostką wysokoprężną Sandero Blackline wyposażono w silnik 1.5 dCi o mocy od 75 do 90 KM. Jednostka ta zapewnia jeden z najniższych poziomów zużycia paliwa w swoim segmencie oraz ograniczony wpływ na środowisko naturalne – wynoszący w cyklu mieszanym do 99 g/km3 emisji CO2 i zużycie paliwa w graniach 3,8 l/100 km3.

Limitowana seria Dacia Duster Blackstorm

W ślad za nowym Dusterem, który pojawił się we wrześniu 2013 r. oraz Dusterem Aventure, zaprezentowanym w tym samym roku na Salonie Samochodowym w Genewie, Dacia oferuje limitowaną serię Duster Blackstorm w wersjach 4x2 oraz 4x4. Podczas gdy wygląd limitowanej serii Duster Aventure nawiązywał do świata poszukiwaczy przygód i podkreślał terenowy charakter samochodu, Duster Blackstorm czerpie inspirację ze świata lotnictwa.

 Przygotuj się do wejścia na pokład

Duster Blackstorm wyróżnia się między innymi poprzez obudowę lusterek w odcieniu cesarskiej żółci.Nawiązaniem do lotnictwa są przedstawiające wysokościomierz grafiki widniejące na masce, po bokach nadwozia i z tyłu pojazdu. Duster Blackstorm stworzono na podstawie najbogatszej wersji (w zależności od kraju). Dostępny jest w czterech różnych odcieniach: Platine Grey, Pearlescent Black, Comete Grey i Glacier White.

Wnętrze

Kolory wykorzystane w aranżacji wnętrza to charakterystyczny, noszący nazwę Soft Black odcień skórzanej tapicerki, którą ozdobiono ponadto żółtymi akcentami, jak również zabarwione na Titan Black elementy wyposażenia wnętrza: obudowa konsoli centralnej, uchwyty i plakietka na kierownicy. W nawiązaniu do elementów zewnętrznych grafiki przedstawiające wysokościomierz umieszczono również wewnątrz samochodu – na górnej części oparć siedzeń (poniżej nazwy „Duster”) oraz na znajdującej się na kierownicy plakietce. Wyposażenie wnętrza najbogatszej wersji Dustera (w zależności od kraju) obejmuje między innymi dotykowy system nawigacji i multimediów MEDIA NAV, ogranicznik i regulator prędkości, system wspomagania parkowania tyłem, klimatyzację oraz wspomaganie ruszania na wzniesieniu.

 Silniki Duster Blackstorm: wszechstronność i wydajność[3]

Limitowana seria Duster Blackstorm dostępna jest w dwóch wersjach z silnikiem benzynowym i w dwóch wersjach z silnikiem wysokoprężnym. Duster Blackstorm proponuje jednostkę benzynową TCe 125 (wyłącznie w wersji 4x2). Jest to silnik wydajny i ekonomiczny, o obniżonych kosztach użytkowania – zużycie paliwa wynosi jedynie 6,3 l/100 km[4]. W przypadku tej jednostki, połączonej z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów i dostępnej w wersji 4x2, emisja CO2 wynosi 145 g/km.

Silnik benzynowy 1.6 16V 105 KM dostępny jest zarówno w wersji 4x2, jak i 4x4 (w zależności od kraju). W przypadku tej jednostki zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 7,1 l/100 km5 w wersji 4x2 i 8 l/100 km5 w wersji 4x4, natomiast emisja CO2 wynosi odpowiednio 165 g/km5 i 185 g/km5. W wersji 4x4 silnik ten połączono ponadto z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów.

 W przypadku wersji z silnikami wysokoprężnymi oferta koncentruje się na jednostkach 1.5 dCi o mocy 90 lub 110 KM. Za sprawą tych silników poprawiają się właściwości jezdne: zrywność i przyspieszenie, częściowo dzięki połączeniu z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów. Dostępna w wersji 4x2 jednostka 1.5 dCi 90 charakteryzuje się zużyciem paliwa wynoszącym 4,7 l/100 km w cyklu mieszanym i emisją CO2 na poziomie 123 g/km. Natomiast silnik 1.5 dCi 110 emituje w cyklu mieszanym 127 g CO2/km w wersji 4x2 i 135 g/km w wersji 4x4, a zużycie paliwa w takim cyklu wynosi odpowiednio 4,8 l/100 km i 5,2 l/100 km.

 


 

[2] Zużycie paliwa i dopuszczalne emisje są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

[3] Dostępność poszczególnych silników zależna jest od kraju.

[4] Zużycie paliwa i dopuszczalne emisje są zgodne z obowiązującymi przepisami.