W ciągu czterech lat wyprodukowano milion samochodów Duster

  • Model Duster, wprowadzony na rynek cztery lata temu, odniósł wielki sukces. Na całym świecie wyprodukowano milion tych samochodów!
  • Milionowy egzemplarz zszedł z taśmy produkcyjnej w fabryce Renault w Kurytybie (Brazylia) i trafi w ręce klienta brazylijskiego.
  • Model Duster można obecnie kupić w ponad 100 krajach.
  • Duster jest produkowany w pięciu fabrykach w różnych częściach świata.
Duster

Samochód, który znacząco przyczynił się do międzynarodowego sukcesu Grupy Renault, jest obecnie najlepiej sprzedającym się autem tej marki na całym świecie.

Duster odniósł światowy sukces – mówi Arnaud Deboeuf, dyrektor programu Entry Grupy Renault. – Model sprzedawany pod marką Renault wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów na całym świecie i przyczynia się do rozwoju Renault na rynkach wschodzących. Natomiast model wyprodukowany pod marką Dacia jest sprzedawany w Europie i basenie Morza Śródziemnego. Samochód ten przyciągnął nowych klientów konstrukcją i zdolnościami pokonywania przeszkód terenowych. Niebagatelną rolę w jego popularności odgrywa także przystępna cena. Duster podbija cały świat.

 

Sukces handlowy

W ciągu czterech lat na światowy rynek wprowadzono milion samochodów Duster.
To prawdziwy sukces. Pojazdy te można obecnie kupić w ponad 100 krajach pod marką Renault lub Dacia. Model Duster, sprzedawany pod marką Renault, podbił rynek międzynarodowy. Został stworzony, aby spełnić oczekiwania klientów Renault w różnych rejonach świata: poradzi sobie podczas srogich zim w Rosji, silnik „Flex Fuel” świetnie sprawdzi się w Brazylii, a specjalnie dopasowane wnętrze i kierownica po prawej stronie z pewnością zadowolą mieszkańców Indii.

 

Duster odniósł także prawdziwy sukces pod marką Dacia. Zdobył serca klientów zwrotnością, zdolnościami terenowymi i przystępną ceną. Wszyscy klienci, którzy kupili samochody Duster, doceniają ich możliwości pokonywania przeszkód w terenie.

 

POLSKA

 

 

 

 

 

 

ROK

2010

2011

2012

2013

2014 (styczeń-marzec)

Razem

Dacia Duster

1712

3050

5876

4669

1523

16830

 

Pięć krajów, w których sprzedaje się najwięcej samochodów Duster

Kraj

Marka

Liczba (łącznie od wprowadzenia na rynek)

Rosja

Renault

151 633

Francja

Dacia

145 612

Brazylia

Renault

117 303

Indie

Renault

85 974

Niemcy

Dacia

70 159

 

Pięć zakładów produkujących model Duster na świecie

W roku 2013 sprzedaż modelu Duster cały czas rosła i osiągnęła 376 000 egzemplarzy.

Milionowy egzemplarz samochodu Duster zszedł z taśmy produkcyjnej w fabryce Renault w Kurytybie (Brazylia). Duster jest obecnie składany w pięciu fabrykach: w Pitești (Rumunia), w Kurytybie (Brazylia), w Envigado (Kolumbia), w Moskwie (Rosja) i w Ćennaju (Indie). Od 2010 roku samochód produkowany w fabryce w Pitești (Rumunia) pod marką Dacia przeznaczony jest do sprzedaży w Europie, Turcji i krajach Maghrebu. Fabryka ta od czerwca 2010 roku produkuje także samochody Duster pod marką Renault, które są wprowadzane na rynki na Bliskim Wschodzie, w Egipcie oraz w innych krajach afrykańskich, a od 2011 roku również w krajach Zatoki Perskiej.

W Kurytybie (Brazylia) Duster jest produkowany pod marką Renault od października 2011 roku. Samochody z Kurytyby sprzedawane są w Brazylii i Argentynie. Na taśmach produkcyjnych fabryki w Envigado (Kolumbia) Duster pojawił się w lutym 2012 roku i jest sprzedawany w Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Chile, Peru i Ameryce Środkowej. Produkcja modelu Duster pod marką Renault w fabryce w Moskwie (Rosja) rozpoczęła się w grudniu 2011 roku. Auta te trafiają w ręce nabywców rosyjskich.

W fabryce w Ćennaju (Indie) produkcja ruszyła w maju 2012 roku. Samochody pod marką Renault trafiają do Indii, Republiki Południowej Afryki i Indonezji, a pod marką Dacia – do Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Cypr i Maltę.