Dacia: jubileuszowa seria limitowana Celebration dla wszystkich modeli osobowych już wkrótce w salonach

• Z okazji 10 rocznicy powrotu marki na rynek europejski, Dacia oferuje serię limitowaną w całej gamie samochodów osobowych

• Ekskluzywna stylistyka oraz nowa oferta multimediów i nawigacji  – MEDIA NAV Evolution

• Seria Limitowana Celebration jest już  dostępna dla modeli Sandero, Duster, Logan, Logan MCV, Lodgy i Dokker

 

Model Logan pojawił się na rynku europejskim dziesięć lat temu, w 2005 r. Był to punkt wyjścia dla nowej historii rumuńskiej marki, która pod skrzydłami Renault odrodziła się i doświadczyła bezprecedensowego sukcesu w całej Europie. Aby uczcić dziesięć lat sukcesów, marka Dacia wprowadza jubileuszową serię limitowaną dostępną we wszystkich modelach osobowych. Limitowana seria odznacza się charakterystyczną dla całej marki praktycznością i bogactwem możliwości. Wyróżnia ją nowy w gamie kolor nadwozia, Niebieski Cosmos, charakterystyczne elementy stylistyczne i bogate wyposażenie, w tym nowa oferta multimediów i nawigacji: Dacia MEDIA NAV Evolution.

 

Nowy elegancki kolor Niebieski Cosmos

Niebieski jest kolorem marki Dacia. Jubileuszowa seria limitowana nawiązuje do kolorystyki marki – wśród dostępnych kolorów nadwozia dla serii limitowanej pojawia się elegancki Niebieski Cosmos. Dzięki dyskretnym akcentom w tapicerce, pasach bezpieczeństwa, niebieski jest również obecny we wnętrzu.

 

Na zewnątrz: dbałość o szczegóły

Limitowana seria jubileuszowa wyróżnia się wyjątkową stylistyką elementów designu zewnętrznego, takich jak obudowy lusterek bocznych i obręcze kół ze stopu metali lekkich w kolorze ciemnoszarego metalu.


Wewnątrz: starannie dopracowane wykończenie

Niebieski można również odnaleźć w dyskretnych akcentach wnętrza samochodu, ciemnoniebieskich wstawkach w tapicerce z dyskretnymi szarymi przeszyciami na siedzeniach oraz ciemnoniebieskich pasach bezpieczeństwa. Całości dopełniają dywaniki z niebieską obwódką, umieszczone z przodu i z tyłu samochodu (z wyjątkiem modeli Lodgy i Dokker).

 

Bogate wyposażenie

Mocnym punktem serii limitowanej jest bogate wyposażenie seryjne i wykończenie wzorowane na wersji Laureate. Oznacza ono komfort dzięki klimatyzacji, kierownicy pokrytej skórą, MEDIA NAV Evolution, bezpieczeństwo i spokój podróżowania, które zapewniają: regulator i ogranicznik prędkości, praktyczne szyby elektryczne, system wspomagania parkowania tyłem, a także zdalnie sterowany zamek centralny. Jednym słowem – wyposażenie przydatne na co dzień.

 

Dacia MEDIA NAV Evolution: nowa oferta multimediów i nawigacji

Katalog wyposażenia opcjonalnego dla krajów europejskich (w Polsce wyposażenia standardowego) obejmuje system nawigacji nowej generacji MEDIA NAV Evolution: niezmiennie łatwy w użyciu, z dużym – teraz z kolorowym menu – ekranem dotykowym o przekątnej 18 cm (7 cali). System ten oferuje jeszcze lepszą łączność – nie tylko za pośrednictwem smartfona, ale też przez USB oraz za pomocą systemu Bluetooth®. Zintegrowana nawigacja GPS wzbogacona została o informacje o ruchu drogowym TMC (Traffic Message Channel) i raportowanie stref niebezpiecznych (w zależności od kraju).

 

Nowości MEDIA NAV Evolution – szczegóły

- Pokładowa nawigacja GPS integrująca informacje o ruchu drogowym TMC z propozycjami tras alternatywnych (w zależności od kraju).

- Ostrzeżenia o zagrożeniach bezpieczeństwa, np. o strefach niebezpiecznych (w zależności od kraju).

- Łączność przy użyciu smartfona: do dyspozycji użytkownika jest ekran z treściami multimedialnymi, konfigurowany za pośrednictwem aplikacji AHA – do bezpłatnego pobrania za pomocą smartfona (Android lub iOS). Aplikacja ta oferuje dostęp z samochodu do biblioteki multimedialnej użytkownika (radia internetowe, podcasty, muzyka, audiobooki) lub do portali społecznościowych Facebook® i Twitter®. Dzięki niej można również uzyskać informacje w czasie rzeczywistym, dotyczące hoteli i restauracji znajdujących się w pobliżu. Aplikacja umożliwia skontaktowanie się z nimi drogą telefoniczną i bezpośrednie wyznaczenie trasy do celu.

- Pojazd wyposażony jest w przyciski zdalnego sterowania przy kierownicy, pozwalające na dostęp do systemu rozpoznawania mowy SIRI firmy Apple (kompatybilny z iPhone’em® 4S, dostępny dla wybranych języków).

- Zmodernizowany kolorowy wyświetlacz  z nowymi ikonami.

 

Dacia MEDIA NAV Evolution zachowuje wszystkie cechy, które zapewniły sukces MEDIA NAV: duży ekran dotykowy o przekątnej 18 cm (7 cali) oraz stronę główną oferująca łatwą nawigację po sześciu obszarach, takich jak: radio, media, telefon, mapa, nawigacja (z wyświetlaniem 2D i Birdview) oraz ustawienia. Urządzenia mobilne, takie jak smartfon czy odtwarzacz MP3, podłącza się do gniazda USB lub gniazda jack, które dla lepszej ergonomii umieszczono w panelu radia. Dzięki systemowi Bluetooth® Dacia MEDIA NAV umożliwia również korzystanie z funkcji strumieniowego przesyłania danych, a więc bezprzewodowego odsłuchiwania plików muzycznych i list odtwarzania zapisanych w smartfonie.

 

Seria limitowana – oferta silników

Seria limitowana dostępna jest z silnikami z obecnej gamy Dacia, a w przypadku modelu Duster – w wersjach 4x2 i 4x4.

 

Gwarancja 3 lata/100 000 km

Podobnie do pozostałych modeli gamy Dacia, Seria Limitowana Celebration objęta jest gwarancją na 3 lata lub 100 000 km (do spełnienia pierwszego z podanych warunków).